Włosi do perfekcji opanowali udany wypoczynek – kierując się zasadą dolce vita, korzystają oni z każdego słonecznego dnia i bliskości natury. Warto brać z nich przykład i blisko domu stworzyć balkon w stylu włoskim, na którym królować będzie słońce, zioła i letni relaks! Jakie meble i dodatki wybrać?

Jakie meble wybrać na balkon w stylu włoskim?

Balkon w stylu włoskim ma być przede wszystkim przestrzenią do odpoczynku w gronie bliskich i znajomych. Sprawdzi się na nim obszerna sofa narożna lub też komplet składający się z sofy podwójnej oraz wygodnego fotela i stolika. Nie musimy obawiać się, że niewielka przestrzeń nie pozwoli na ciekawą aranżację – balkon w stylu włoskim można wyposażyć w kompaktowy komplet kawowy, idealny dla dwojga. Jakie meble sprawdzą się najlepiej? Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj zestawy technorattanowe – odznaczają się one doskonałą jakością wykonania, wysoką odpornością na uszkodzenia i ścieranie. Meble balkonowe tego typu projektowane są także w zgodzie z najnowszymi trendami – sprawdzą się one nie tylko na balkonach w stylu włoskim, ale też w aranżacjach skandynawskich, minimalistycznych czy loftowych. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, co pozwala na ich bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie.  Wierzch pokrywa plecionka o nieporowatej strukturze.

Balkon w stylu włoskim – kwiaty i zioła

Włochy kojarzone są z doskonałą kuchnią – warto na balkonie posadzić zioła, aby chociaż w niewielkim stopniu móc poczuć się jak w letnim, włoskim ogrodzie. W donicach można posadzić bazylię, szałwię, miętę czy rozmaryn, a w czasie lata wykorzystywać je w kuchni. Poza ziołami na balkonie można wykorzystać też sadzonki lawendy, które wspaniale kwitnąć będą w lipcu i sierpniu. Zapach lawendy odstraszy komary!

Comments are closed.

zobacz zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/