Jakie ubezpieczenie samochodu należy wybrać? Wszyscy, w pierwszej kolejności biorą pod uwagę AC i OC. Nie można jednak zapominać o innych polisach nieobowiązkowych, jakie warto rozważyć. Chociażby dlatego, żeby móc lepiej chronić nie tylko pojazd, ale również własne zdrowie.

Wsparcie finansowe kierowcy i jego pasażerów

Wśród takich proponowanych polis, znaleźć można NNW. Jest to ubezpieczenie samochodu jakie ma zapewnić wsparcie finansowe dla ubezpieczonego, jeżeli chodzi o następstwa nieszczęśliwych wypadków. A tych jak wiadomo nie brakuje. Może nie powinno zaczynać się tak brutalnie, ale dobrym przykładem będzie tu śmierć ubezpieczonego w wyniku wypadku samochodowego. Osoby uposażone, wskazane w umowie, otrzymają wypłatę odszkodowania. Z odpowiednimi papierami powinny one wtedy zgłosić się do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kiedy działa ubezpieczenie samochodu NNW?

Wiele osób jest pewnych tego, że NNW działa tylko wtedy, kiedy pojazd jest w ruchu. Otóż, na wypłatę odszkodowania można liczyć także wtedy, jeżeli ktoś do samochodu wsiada, wysiada, bezpośrednio przy załadowaniu lub wyładowaniu ubezpieczonego pojazdu, czy też przy zatrzymaniu ubezpieczonego pojazdu, jego postoju lub naprawy. Aczkolwiek, zawsze należy zapoznać się z dokładnymi zapisami, jakie można znaleźć w umowie. Po to, aby być pewnym tego, w jakich sytuacjach można liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Taka ochrona NNW została wykorzystana już przez wielu współczesnych kierowców. 

 

Comments are closed.