Prefabrykowane ściany betonowe są nowoczesnym rozwiązaniem, dzięki któremu można znacznie przyśpieszyć budowę budynku oraz zminimalizować koszty inwestycji. Producenci dają długoletnie gwarancje na betonowe ściany, które trwałością dorównują innym tradycyjnie wykorzystywanym materiałom.

Dlaczego warto budować z prefabrykowanych ścian betonowych?

Nowoczesne style budowania domów pozwalają na szybkie zakończenie inwestycji. Przywożone na plac budowy elementy wymagają jedynie właściwego połączenia i posadowienia na fundamencie. Duża część prac wykonywana jest w zakładzie produkcyjnym.Jeśli ściana zawiera już warstwę izolacyjną, to w krótkim czasie po zamontowaniu wszystkich elementów można przejść do etapu aranżacji wnętrza. Prefabrykowane ściany betonowe wykonywane są z wysokiej jakości betonu, który odznacza się gładką strukturą. W tradycyjnym stylu budowania konieczne byłoby jeszcze wykonanie tynkowania i odczekanie właściwego czasu na dokładne wyschnięcie powierzchni.

Budowa z gotowych prefabrykatów – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie budynku. Jest to niezwykle ważny moment, ponieważ w budownictwie z gotowych elementów każdy szczegół musi być wprowadzony na etapie powstawania rysunków i planów. Do fabryki trafiają gotowe wytyczne, których później nie można już zmienić. Dlatego etap projektowania wymaga pełnego zaangażowania inwestora oraz architektów.Kolejnym krokiem jest wyprodukowanie ścian betonowych oraz dostarczenie ich na plac budowy. Na fundamencie musi być już wykonane trasowanie ścian oraz wypoziomowanie całej powierzchni. Odpowiednio przygotowany fundament powinien mieć też zamontowaną izolację przeciwwilgociową.Prefabrykowane ściany betonowe rozładowywane są zgodnie z kolejnością montowania. Każdy element zostaje posadowiony na podkładzie betonowym. Od razu jest pionowany oraz łączony z innymi częściami za pomocą zamontowanych mocowań.

Co można zbudować z prefabrykowanych ścian betonowych?

Nowoczesny rodzaj budowania z wielkopowierzchniowych gotowych elementów może być użyty przy realizacji niemal wszystkich projektów. Sprawdzi się zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i podczas budowania osiedli wielorodzinnych. Jest to również bardzo dobry sposób na przyśpieszenie inwestycji przemysłowych związanych z budową magazynów lub powierzchni przeznaczonych na pomieszczenia handlowe i usługowe. Oszczędności związane z tego rodzajem budowy oraz gwarancje udzielane przez producentów przyciągają nowych inwestorów, którzy potrafią realnie planować i lokować kapitał.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.