W Polsce wielu rodziców walczy o to, aby odpowiedni urząd przyznał im zasiłek rodzinny na dzieci. Może nie są to duże pieniądze, ale zawsze się przydają. Co innego, jeżeli mowa o Kindergeld – niemieckim zasiłku rodzinnym, jakie w pewnych przypadkach można otrzymać na polskie dzieci.

Dla kogo Kindergeld?

Ten niemiecki zasiłek rodzinny przyznawany jest na dzieci osób dorosłych, które pracują właśnie na terenie tego kraju. Nie jest tu mowa tylko o rdzennych Niemcach, ale również o Polakach, których w tym właśnie kraju nie brakuje. Przy czym trzeba zauważyć jedną, istotną sprawę – praca w Niemczech musi być legalna. Nie ma bowiem opcji przyznania zasiłku, jeżeli ktoś pracuje na tzw. czarno. Druga uwaga – jeżeli ktoś chciałby otrzymywać niemiecki zasiłek rodzinny świadomym musi być tego, że z urzędu polskiego żadnych dodatkowych pieniędzy już nie otrzyma.

Pomoc w utrzymaniu dzieci

Trzeba przyznać, że Kindergeld okazać się może sporą pomocą w utrzymaniu dzieci. Kwoty są bardzo duże, jeśli przeliczy się je na polskie złotówki. Tym bardziej, jeżeli porówna się je do tego, co otrzymuje się z polskich urzędów na dziecko. Co jeszcze trzeba wiedzieć. O taki zasiłek z niemieckiej kasy można postarać się na wszystkie niepełnoletnie dzieci, jak również na te, które nie ukończyły 25 roku życia, ale wciąż się uczą. Tak, nawet pełnoletnie dzieci mają szansę na to, aby otrzymać takie pieniądze. Dokładnie – to otrzymują je rodzice. O takie pieniądze faktycznie warto się postarać, jeżeli ktoś pracuje w Niemczech.

 

Comments are closed.