Rośliny zielone i kwitnące to najlepsza ozdoba tarasu w czasie lata. W ekspozycji ulubionych roślin pomogą donice rattanowe wysokie, jak również donice tworzone z tworzyw syntetycznych. Gdzie sprawdzą się tego typu dodatki? Jakie rośliny warto w nich osadzać?

Donice rattanowe wysokie – elegancja na wyciągnięcie ręki!

Nie ma wątpliwości, że donice rattanowe wysokie są jednymi z najpiękniejszych donic dostępnych na polskim rynku. Donice takie stanowią niejako uzupełnienie dla kolekcji rattanowych, dzięki czemu możliwe jest stworzenie spójnej aranżacji przestrzeni. Donice rattanowe wysokie nie muszą być jednak zawsze elementem wystroju rustykalnego czy prowansalskiego – sprawdzą się one świetnie również w nowoczesnych aranżacjach. Jak tworzone są donice tego typu? Podstawą są tu naturalne pnącza rattanowe – są one pozyskiwane z plantacji o zrównoważonym rozwoju, które pozwalają na ochronę środowiska naturalnego. Nowoczesna produkcja donic tego typu nie wpływa więc na degradację środowiska. Donice rattanowe doskonale sprawdzą się jako podstawa dla letnich roślin ozdobnych, takich jak nasturcje, lawenda czy goździki. Kwiaty osadzane w takich donicach mogą być z powodzeniem stawiane na tarasie czy w ogrodzie. Wszędzie gdzie się znajdą nadadzą uroku i elegancji.

Donice rattanowe wysokie i donice z kompozytu

Spójną aranżację tarasu stworzymy, wykorzystując zestaw mebli ogrodowych oraz eleganckie doniczki. Alternatywą dla donic rattanowych mogą być donice wykonane z materiałów kompozytowych. Donice takie są przede wszystkim eleganckie, ale również wysoce odporne na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Atutem donic kompozytowych jest ich waga – większe donice tego typu świetnie sprawdzą się jako podstawa dla niewielkich krzewów, które również z powodzeniem możemy wykorzystywać na tarasach.

Comments are closed.