Wybór sofy lub kanapy może być dzisiaj niełatwym zadaniem – wszystko za sprawą praktycznie nieograniczonego wyboru mebli. Szukając sofy, warto dać sobie nieco czasu na przyjrzenie się trendom oraz zaznajomieniem się z najchętniej kupowanymi modelami. Czym zaskoczą nas projektanci?

Meble tapicerowane, które nie wychodzą z mody!

Meble wypoczynkowe tapicerowane klasyczne nie wychodzą z mody i są jednymi z chętniej kupowanych. Pomimo klasycznego wyglądu projektanci oferują nowoczesne konstrukcje i zastosowanie trwałych materiałów. Sofy tego typu oparte są na stabilnych stelażach wykonanych z płyt meblowych, które nie odkształcają się, nie są podatne na działanie wilgoci. Ich wnętrze wypełniają elastyczne pianki oraz sprężyny, które zapewniają wygodę podczas wypoczynku. Meble tapicerowane są odpowiednio dopasowanymi tkaninami – są to tkaniny bawełniane z dodatkiem włókien syntetycznych, jak również materiały welurowe, które wspaniale mienią się w słońcu. Nieograniczony wybór kolorystyczny pozwala na dopasowanie takiego mebla do już istniejącej aranżacji przestrzeni.

Wygodna sofa – mebel wielofunkcyjny!

Sofa to kwintesencja odpoczynku i element, którego nie może zabraknąć w domowym salonie. Uzupełniona o wygodny fotel i stolik kawowy stanie się punktem centralnym pomieszczenia i strefą, gdzie gromadzą się domownicy. Nowoczesne sofy dostępne są w wielu odsłonach: jako meble dwuosobowe, trzyosobowe, sofy narożne, sofy z funkcją spania czy też sofy z funkcją relaks. Warto zwrócić szczególną uwagę na sofy z funkcją spania – takie modele są chętnie wybierane do mieszkań blokowych, gdzie wysoka funkcjonalność zastosowanych elementów jest kluczowa. Sofy takie wieczorami mogą zmieniać się w wygodne łózka dla gości. Przemyślana konstrukcja sprawia, że rozłożenie takiej sofy nie sprawi żadnego problemu.

Comments are closed.