Montaż okien jest ważnym etapem budowy każdego budynku. Od wielkości i jakości przeszkleń zależy bardzo wiele: bilans cieplny budynku, bezpieczeństwo domowników i komfort ich codziennego życia, estetyka pomieszczeń i fasady. Jak wybrać najlepsze okna do domu? Sprawdź nasze rady!

Najlepsze okna do domu: parametr Uw, dźwiękoszczelność, odporność na włamania

Jak znaleźć najlepsze okna do domu? Najważniejszym kryterium świadczącym o jakości stolarki okiennej są parametry techniczne. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na parametr Uw, czyli przenikalność cieplną. Zasada jest prosta: im wartość parametru jest niższa, tym mniej ogrzanego powietrza ucieka przez konstrukcję okna. Jeśli chcesz zminimalizować straty ciepła, wybierz okna energooszczędne o Uw mniejszym niż 0,8 W/(m2K). Okna energooszczędne są droższe niż standardowe. Jednak możesz mieć pewność, że inwestycja szybko się zwróci w postaci niskich rachunków za ogrzewanie.

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy, w pobliżu torów kolejowych albo w centrum miasta? Okna dźwiękoszczelne (40 dB) skutecznie wytłumią uciążliwy hałas. Ponadto, zwrócić uwagę na zastosowane zabezpieczenia. Szyby bezpieczne z folią PVB, ukryte okucia, klamki z kluczykami, zaawansowane systemy ryglowania sprawią, że Twój dom stanie się twierdzą nie do zdobycia.

Typ ram

Uniwersalne PCV, naturalne drewno, a może chłodne aluminium?? Producenci stolarki okiennej oferują szeroki wybór okien w ramach z materiałów o zróżnicowanej strukturze i wykończeniu. Oprócz standardowych, jednolitych profili w katalogach znajdziesz okna z łączonych materiałów, na przykład aluminium i drewna. Zanim wybierzesz konkretny wariant, zapoznaj się z zasadami jego pielęgnacji.

 

 

Comments are closed.