Nawet przemyślany i zaplanowany tatuaż może okazać się nieudany lub po pewnym czasie zmienić swój wygląd. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego tatuażu, możesz go po prostu usunąć. Dzięki nowoczesnym laserom tusz znika spod skóry już po kilku sesjach. Co warto wiedzieć na temat laserowego usuwania tatuażu?
Jak pozbyć się nieudanego tatuażu?
Istnieje kilka metod usuwania tatuażu, które są mniej lub bardziej skuteczne. Jedną z nich jest zabieg chirurgiczny, który przeważnie wykonywany jest w przypadku małych tatuaży i niestety pozostawia po sobie blizny. Inne metody polegają na ścieraniu wierzchnich warstw skóry, np. dermabrazja mechaniczna, salabrazja czy peeling chemiczny. Praktykuje się również usuwanie tatuażu przy pomocy zastrzyków z roztworu soli fizjologicznej. Nieudany tatuaż można też zasłonić nowym tatuażem, wykonując tzw. cover. Mniej popularną metodą jest kamuflaż, czyli wykonanie tatuażu tuszem w kolorze skóry.
Obecnie najczęściej polecany jest zabieg laserowego usuwania tatuażu. Jest to metoda, która umożliwia całkowitą likwidację tatuażu. Na zabieg należy zgłosić się do doświadczonego specjalisty, najlepiej do lekarza medycyny estetycznej. Eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie rekomendują zabiegi z użyciem technologii pikosekundowej, które stanowią najnowocześniejszą formę laserowego usuwania tatuażu. Technologia ta charakteryzuje się zastosowaniem najkrótszego impulsu, trwającego zaledwie pikosekundę (to jedna bilionowa sekundy, czyli 1000 razy mniej niż nanosekunda). Pikosekundowy impuls energii w zetknięciu z barwnikiem tatuażu wywołuje efekt kinetyczny, a nie termiczny, jak starsze lasery do usuwania tatuażu, dzięki czemu jest od nich nie tylko skuteczniejszy, ale też mniej inwazyjny.
Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?
Zabieg laserowego usuwania tatuażu wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista najpierw znieczula skórę pacjenta, a następnie sięga po głowicę lasera, którą precyzyjnie kieruje w niechciany tatuaż. Działanie lasera polega na rozbijaniu pigmentu tatuażu na jak najdrobniejsze cząsteczki. Mikroskopijne fragmenty tuszu wypłukiwane są przez układ limfatyczny. Im mniejsze cząsteczki, tym organizm lepiej radzi sobie z ich usunięciem. Dzięki ultrakrótkim impulsom laser pikosekundowy jest w stanie rozdrobnić tusz dosłownie na pył. Co więcej, urządzenie to umożliwia skuteczne usuwanie trudnych do usunięcia tatuaży kolorowych, w tym żółtych i czerwonych.
Usuwanie tatuażu laserem – jak szybko pojawią się efekty?
Pierwsze efekty laserowego usuwania tatuażu pojawiają się już po jednej sesji. Tusz jest zdecydowanie mniej widoczny pod skórą, tatuaż staje się bledszy. Dla uzyskania optymalnych efektów należy jednak wykonać serię zabiegów. Plan leczenia ustalany jest indywidualnie. W niektórych przypadkach tatuaż znika po 3 zabiegach, w innych potrzeba 10, a nawet więcej sesji. Efektywność zabiegu zależy od takich czynników, jak kolor tatuażu, odcień karnacji, wielkość czy jakość tatuażu.
Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg bardzo skuteczny, jednak nie zawsze jest w stanie usunąć tatuaż całkowicie. W niektórych przypadkach pod skórą może pozostać niewielka ilość tuszu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku tatuaży wykonanych nieprofesjonalnie, kiedy atrament znajduje się na różnych głębokościach.
Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Krakowie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/
Comments are closed.