W Polsce z roku na rok spada liczba zawieranych ślubów, a wzrasta liczba rozwodów. Według statystyk, w naszym kraju co 3 małżeństwo ma swój smutny finał na sali sądowej. Zakończenie wieloletniego, formalnego związku wymaga całkowitego przeorganizowania swojego życia. Jedną z najważniejszych kwestii poruszanych podczas rozpraw jest podział majątku. Dzisiaj zastanowimy się, kto ma prawo do domu po rozwodzie.

Sprawdzamy, kto ma prawo do domu po rozwodzie

Kto ma prawo do domu po rozwodzie? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Zanim sąd wyda wyrok w tej sprawie, musi zdobyć wiele istotnych informacji na temat statusu prawnego nieruchomości. Ogromną rolę odgrywa tutaj sposób kupna domu. Sąd sprawdza, czy nieruchomość była kupiona przed czy w trakcie trwania małżeństwa, kto za nią zapłacił, z jakiego źródła pochodziły pieniądze… Nierzadko zdarza się, że jeden z małżonków otrzymuje działkę od swoich rodziców czy dziadków. To również ma duży wpływ na sposób  podziału majątku.  Dom wybudowany na wspólnej działce wchodzi w skład majątku wspólnego stron. W innym przypadku sytuacja nie jest już tak klarowna. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy środki na budowę domu pochodziły z kredytu hipotecznego.

Zaufany prawnik

Rozwód przeważnie oznacza wyczerpującą psychicznie walkę o swoje prawa. Jeśli nie chcesz, aby były partner  otrzymał majątek, do którego również masz prawa, nawiąż współpracę z zaufanym prawnikiem. Doświadczony adwokat będzie nieocenionym wsparciem na wszystkich etapach postępowania. Specjalista opracuje skuteczną strategię, będzie czuwał nad dokumentacją, będzie pośredniczył w kontaktach z małżonkiem i reprezentował Twoje interesy przed sądem.

 

Comments are closed.

zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz wiecje