Zadbane i wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Warto zadbać także o paznokcie, które powinny mieć odpowiedni kształt i kolor. Manicure można wykonać metodą hybrydową, która jest jedną z bardziej znanych i popularnych. Samo pomalowanie paznokci nie jest trudne i można to zrobić w salonie urody lub samodzielnie w domu.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Jeszcze parę lat temu paznokcie malowało się zwykłym lakierem, który niestety bardzo szybko odpryskiwał. Nie wyglądało to estetycznie, dlatego duża część pań rezygnowała z manicure. Obecnie jest jednak trwały i szybki sposób, aby lakier utrzymywał się długo. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to doskonały sposób na zadbane dłonie przy każdej okazji.

Wykonanie hybrydy nie jest trudne i wiele pań robi to samodzielnie w domu. Wystarczy mieć trochę wprawy, chęci i czasu. Trzeba oczywiście także kupić odpowiednie produkty i należy pamiętać, aby wybierać kosmetyki profesjonalne, gdyż efekt wówczas utrzyma się dłużej. Wiele pań decyduje się na manicure hybrydowy wykonany przez profesjonalną stylistkę, która pomoże podczas zabiegu się odprężyć.

Jak nakłada się hybrydę na paznokcie?

Chcąc zrobić manicure hybrydowy, należy na początku przygotować płytkę paznokcia. Przede wszystkim w pierwszym kroku trzeba usunąć skórki. Następnie używa się bloczku polerskiego, przy którego pomocy paznokcie trzeba zmatowić. Nie wolno zbyt mocno pocierać płytki, gdyż można ją wówczas uszkodzić. Po zmatowieniu należy użyć cleanera, który służy do odtłuszczenia i usuwa resztki pyłków.

Na tak przygotowane paznokcie można zacząć nakładać poszczególne produkty. Na początku nakłada się bazę, a następnie dwie warstwy lakieru. Na sam koniec trzeba położyć żel światłoutwardzalny, który nazywa się topem. Każdą z warstw trzeba utwardzić pod lampą UV. Po zakończeniu zabiegu warto jeszcze przetrzeć paznokcie cleanerem, aby efekt był jeszcze lepszy.

Zalety metody hybrydowej zdobienia paznokci

Manicure hybrydowy jest wyjątkowo trwały i wygląda bardzo elegancko. Paznokcie można wystylizować wedle własnego uznania i pomalować w różnorodny sposób. Cały zabieg jest dość krótki i można go wykonać samodzielnie w domu. Lakier nie ulega uszkodzeniu nawet podczas intensywnego zmywania czy wykonywania prac w ogrodzie.

Manicure hybrydowy można wykonać praktycznie w każdym salonie urody, a zabieg jest stosunkowo tani. Pięknie pomalowane paznokcie prezentują się wyśmienicie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.