Starzenie się skóry to proces, który zaczyna być widoczny około 30. roku życia. Skóra traci swoją jędrność na skutek osłabienia włókien kolagenowych i utraty nawilżenia. Procesy zachodzące naturalnie w organizmie pogłębiane są przez działanie czynników zewnętrznych, takich jak ekspozycja skóry na słońce. Sprawdź, jakie zabiegi mogą pomóc w pozbyciu się zmarszczek i przebarwień.

W jaki sposób starzeje się skóra twarzy?

Wraz z wiekiem zmniejsza się liczba komórek odpowiedzialnych za młody wygląd skóry – fibroblastów, melanocytów, keranocytów. Osłabieniu ulegają włókna kolagenu i elastyny. W efekcie na skórze pojawiają się zmarszczki oraz przebarwienia. Jedne osoby starzeją się szybciej, inne wolniej – zależy to głównie od predyspozycji genetycznych, ale też od wpływu środowiska. Szczególnie niekorzystne dla skóry jest promieniowanie słoneczne, które ją wysusza, powoduje przebarwienia i przyspiesza starzenie.

Zabiegi, które pomogą Ci w przedłużeniu młodości

Starzenie się skóry jest nieuniknione. Można jednak je nieco opóźnić, a także zmniejszyć jego niektóre objawy. W tym celu stosuje się specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Poniżej przedstawiamy procedury proponowane przez specjalistów z Kliniki Estell Senator w Warszawie.

Laserowe odmładzanie twarzy

Energia lasera powoduje powstawanie mikroskopijnych uszkodzeń termicznych, co natychmiast pobudza procesy regeneracji skóry. Pod wpływem działania lasera skóra rozpoczyna wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Efektem jest poprawa jej napięcia i spłycenie zmarszczek. Urządzenie to jest w stanie również zlikwidować przebarwienia. Nadmiar barwnika rozbijany jest na drobne cząsteczki i usuwany przez organizm. Laserowa redukcja przebarwień jest trwała.

Peeling chemiczny

Jest to zabieg złuszczający z użyciem specjalnych kwasów, np. migdałowego, salicylowego czy pirogronowego. Substancje te wnikają na różne głębokości, złuszczając warstwy martwego naskórka. Peelingi chemiczne mają wszechstronne zastosowanie: oczyszczają i wygładzają skórę, redukują rozszerzone pory i blizny potrądzikowe, ale to nie koniec ich możliwości. Seria zabiegów kwasami medycznymi jest w stanie również spłycić drobne zmarszczki i zredukować przebarwienia.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to bardzo wszechstronny zabieg medycyny estetycznej, który można wykonać w celu odmłodzenia skóry, a także wyrównania kolorytu skóry. Odpowiednio dobrane preparaty wstrzyknięte na określoną głębokość, są w stanie wywołać pożądany efekt estetyczny. Mezokoktajle działają odżywczo, nawilżająco, antyoksydacyjnie, rozjaśniająco. Na stan skóry wpływa również sama iniekcja, która powoduje mikroskopijne uszkodzenia w tkance, co natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracyjne, w tym produkcję kolagenu i elastyny. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze jest również zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Procedura ta polega na wykonywaniu mikronakłuć skóry na głębokość od 0,5 do 4 mm przy użyciu izolowanych mikroigieł, emitujących fale radiowe. Efektem jest poprawa napięcia skóry oraz spłycenie zmarszczek. Zabieg ten pośrednio wpływa też na redukcję przebarwień, dzięki wzmocnieniu ogólnej kondycji skóry. Radiofrekwencję igłową, podobnie jak pozostałe zabiegi, wykonuje się w seriach.

Szukasz miejsca, w którym kompleksowo zadbasz o kondycję swojej skóry? Odwiedź Find Beauty Expert, aby dowiedzieć się więcej.

Comments are closed.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz wiecje https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/