W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Eickmann Elektronik, czyli niemiecki producent czujników. W 1999 roku rozpoczęła się działalność firmy, a jej flagowymi produktami są przyciski pojemnościowe, czujniki ramkowe i widełkowe oraz oświetlenie maszynowe LED.

Wykrywanie detali metalowych

Elastyczna struktura firmy pozwala uniknąć problemów produkcyjnych i szybko dostosować się do sytuacji rynkowej. Efektem jest bardzo krótki czas dostaw, dzięki czemu klienci nie muszą długo czekać na swoje zamówienie. Do wykrywania detali metalowych w najbardziej wymagających aplikacjach wykorzystuje się całometalowe czujniki indukcyjne. Dotyczy to zarówno agresywnych mediów, jak i uszkodzeń mechanicznych. Czujniki ze schowanym czołem można montować na równo z metalową powierzchnią, ponieważ elektronika jest wkładana od dołu. Do bezdotykowej detekcji obiektów metalowych i niemetalowych służą czujniki pojemnościowe Eickmann Elektronik. Należy pamiętać, że znacząco może się różnić zasięg działania czujników pojemnościowych. Z największych odległości można wykryć materiały materiały przewodzące. Właściwie każdy rodzaj metalu można wykryć przy zastosowaniu czujników pojemnościowych.

Czujniki optyczne

Warte uwagi są też czujniki optyczne wykorzystywane do detekcji obiektu w określonym obszarze. Do wyboru jest detekcja barierowa, refleksyjna oraz odbiciowa. Czujniki cechują się uniwersalnym zastosowaniem. Trzeba dodać, że do wykrywania małych obiektów w punkcie z dużej odległości przeznaczone są czujniki widełkowe. Tego rodzaju czujniki można spotkać na liniach, gdzie trzeba zliczać małe detale, a także na podajnikach oscylacyjnych lub wibracyjnych. Producent specjalizuje się głównie w czujnikach fotoelektrycznych. Tego typu czujniki wykorzystywane są w różnych obszarach, takich jak: wykrywanie krawędzi, wykrywanie konturów elementów, monitorowanie ruchu oraz wykrywanie części w automatycznych podajnikach.

Wybór czujników

Wśród czujników położenia można wymienić ramkowe bariery świetlne oraz widełkowe. Potrafią one wykrywać nawet bardzo mało obiekty i mają przewagę nad konwencjonalnymi barierami świetlnymi wykonanymi z tworzywa sztucznego. Firma posiada w ofercie także płaskie oraz kompaktowe lampy natynkowe, które nawet przy niewielkiej przestrzeni montażowej gwarantują świetną widoczność. Dzięki oświetleniu natynkowemu zapewnisz sobie doskonałą widoczność. Można śmiało powiedzieć, że produkty Eickmann Elektronik zapewniają precyzyjne wykrywanie obiektów. Teraz powinieneś już wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się to przedsiębiorstwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Eickmann Elektronik.

Comments are closed.