Rozstępy, czyli pręgowane, zazwyczaj jaśniejsze zmiany w strukturze skóry, uprzykrzają życie znacznej część z nas. Problem nierówności na skórze dotyka przede wszystkim kobiet. Na ich powstawanie ma wpływ wiele czynników: szybki przyrost i, co może zaskakiwać, spadek masy ciała, zmiany sylwetki zachodzące w okresie dojrzewania, rozbudowa masy mięśniowej oraz zmiany hormonalne, szczególnie w okresie ciąży. Domowych sposobów na walkę z rozstępami jest wiele, począwszy od kąpieli w soli morskiej, poprzez peelingi i wcieranie specjalnych balsamów, na hydromasażach kończąc. Niestety, efekty samodzielnie przeprowadzanych kuracji często zawodzą. Pewnym sposobem na przywrócenie idealnego wyglądu udom czy pośladkom są zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny CO2.

Innowacyjny laser frakcyjny CO2 – szybko, skutecznie, długotrwale

Laser frakcyjny CO2 jest zaawansowanym urządzeniem wykorzystywanym na szeroką skalę w nowoczesnej medycynie estetycznej. Zabiegi frakcyjne, do których przeprowadzenia wykorzystywany jest laser CO2, pozwalają na usunięcie z powierzchni skóry wszelkich niechcianych, nieestetycznych zmian – blizn potrądzikowych, przerostowych czy pooparzeniowych, przebarwień, nierówności i właśnie rozstępów.

Zabiegi frakcyjne wykonywane są przez lekarza w gabinecie lekarskim. W uproszczeniu kuracja polega na uszkadzaniu zdrowej tkanki wokół zmiany wiązką lasera emitowaną przez aparaturę. Kontrolowane przerwanie ciągłości skóry aktywuje naturalne procesy naprawcze obejmujące również bliznę. 

Efekty

Efekty zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 nie są widoczne od razu. Proces regeneracji skóry jest złożonym procesem wymagającym czasu. Jednak warto uzbroić się w cierpliwość – po kilku tygodniach, kiedy skóra będzie już zregenerowana, po wpędzających w kompleksy szramach nie będzie śladu.

Comments are closed.