Kiedy wreszcie minie pandemia i zostaną otwarte stoki, wielbiciele zimowych sportów będą mogli zaszaleć. Te osoby, które już od lat jeżdżą na nartach, wiedzą na ich temat wszystko. Natomiast inni, dopiero zaczynający przygodę z taką dyscypliną, przed zakupem sprzętu, w tym także odpowiednich butów, powinni sprawdzić najważniejsze informacje.

Buty narciarskie męskie dla początkujących

Ten element wyposażenia przeznaczony na białe wojaże musi być po prostu wygodny i odpowiednio dopasowany do rozmiaru. Nic nie może uwierać stopy. Buty nie mogą być zbyt wąskie czy za krótkie, aby nie odczuwać ucisku.

Dzięki temu, że skorupa jest dość miękka, to z łatwością można takie buty zakładać i zdejmować. Co więcej, bez większych problemów, da się w nich stać, a nawet chodzić (pozwala na to funkcja odblokowania usztywnienia kostki).

W przypadku butów narciarskich męskich, należy wspomnieć, że różnią się one od produktów dla pań. Nie są tak lekkie i równie dobrze ocieplane Mają także nieco inny kształt. Nic dziwnego. Oddziałują na nie przecież większe siły.

Buty dla doświadczonych narciarzy

Takie botki charakteryzują się większą twardością i jednocześnie sztywnością. Niestety powoduje to, że ich wygoda pozostawia wiele do życzenia. Jednak z drugiej strony zaawansowani narciarze mogą wtedy lepiej kontrolować swój sprzęt.

Na szczęście droższe modele wykonane są ze specjalnego, termoformowalnego materiału. Jaka jest jego zaleta? Kiedy stopa staje cię ciepła, wówczas materiał ten odpowiednio się do niej przystosuje. Brzmi świetnie. Oczywiście będzie także możliwość regulacji pochylenia stopy oraz dokładnego wymierzenia zapięć.

Maksymalne obroty oraz freeride

Dla panów kochających duże prędkości, buty narciarskie męskie pozwolą na bezpieczne skręcanie i pełną kontrolę. Może i są bardziej sztywne od wspomnianych wyżej, i do tego marzną w nich nogi (cienkie ścianki), ale za to mają pewne zalety. Jakie? Na przykład dzięki nim będzie lepszy kontakt z podłożem (stopa jest trzymana ciasno).

Jeżeli ktoś zamiast agresywnego szusowania, bardziej lubi jeździć poza trasami, wtedy musi zakupić inne buty. Takie, które są wygodniejsze i posiadają specjalne ocieplenie. Nic dziwnego. Nieraz przecież trzeba się w nich „przespacerować” po śniegu.

Podsumowanie

Nawet, kiedy pozna się wszystkie typy butów narciarskich męskich, to i tak ich kupno okaże się dość skomplikowane. To nie wybór adidasów. Tutaj trzeba mieć więcej cierpliwości. Dlaczego? Po pierwsze wymagane jest odpowiednie przygotowanie – czekają nas takie czynności, jak: uginanie nóg i ruszanie stopami. Przymierzanie zajmuje więc sporo czasu i nie będzie możliwe, jeżeli nie założymy skarpet narciarskich.

Kiedy jednak już wyjdziemy ze sklepu, trzymając je w ręku, możemy być dumni. Oto wreszcie mamy wymarzone, nowe i dobrze dopasowane buty narciarskie męskie lub damskie. I nie będziemy martwić się, że były one wykorzystywane przez innych narciarzy (którzy mogą nas zarazić chorobą skóry).

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/meskie-cat-19.

Comments are closed.