Zakup tuszu do drukarek to dość poważna inwestycja, która wiąże się z koniecznością poniesienia dość dużych wydatków. Niektóre osoby rezygnują z nabycia gotowych tonerów, by – jeśli to możliwe – napełniać je odrębnym tuszem. Czynność tą można wykonać w tuszach dla drukarki Brother DCP J105, aczkolwiek wymaga to odpowiedniej wiedzy i sprzętu.

Co kupić?

W przypadku drukarki Brother DCP J105 tusz w butelce nie jest jedynym wydatkiem. Trzeba również zakupić specjalny płyn do czyszczenia głowic, dzięki któremu proces napełniania tonera odbywa się sprawniej i szybciej. Poza tym usunięcie starego, zeschniętego tuszu, jest tu kluczowe. Oczywiście napełnienie pustego pojemnika nie obędzie się bez czterech odrębnych strzykawek i igieł.

Są one niezbędne w procesie napełniania tuszy, gdyż otwory poprzez które są one wprowadzane, są bardzo niewielkie. Co ciekawe, profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą produktów do regeneracji, oferują również możliwość skorzystania z pomocy technicznej, która będzie niezbędna w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.

A co z chipem?

Mało prawdopodobne, by w przypadku drukarek Brother DCP J105 tusz był dostarczony wraz z pojedynczymi chipami. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup chipów restartujących się automatycznie, które – w razie ponownego napełnienia pojemnika – rozpoczną zliczanie od początku. Co ważne, nie zawsze jest to możliwe. Restart poprzez łatwy w obsłudze przycisk może być wykonany tylko w przypadku niektórych modeli.

Istnieje też możliwość skorzystania z zewnętrznych tzw. reseterów. Są to elementy elektroniczne, które – dzięki odrębnemu zasilaniu – restartują chip ponownie do pełnej wartości naładowania kartridża. Najczęściej mają one formę specjalnych kieszeni, do których wkłada się chipy (oczywiście w odpowiedni sposób). Zaleca się też, by restart wykonać w momencie, gdy naładowanie tonera nie jest mniejsze niż 10 procent.

Czy to się uda?

Regeneracja tuszy dla Brother DCP J105 to dość skomplikowany proces, aczkolwiek po zapoznaniu się z dokładną instrukcją oferowaną przez większość producentów tuszy, nie jest to niemożliwe. Należy pamiętać też o ryzyku uszkodzenia drukarki, które występuje zawsze przy tego typu operacjach.

Podsumowując, opłacalność regeneracji tuszy nie zawsze jest opłacalna. Zwłaszcza, że ceny niektórych oryginalnych opakowań niejednokrotnie są bardzo niskie. Czasami po prostu warto poszukać odpowiednio korzystnych ofert, a takich – w Internecie – jest po prostu mnóstwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553922-Tusze-oryginalne-Brother.html.

Comments are closed.