Szukając idealnego zatrudnienia dla siebie coraz częściej bierzemy pod uwagę możliwość emigracji zarobkowej. Wśród krajów najczęściej wybieranych przez Polaków wymienia się przede wszystkim naszych zachodnich sąsiadów, Niemcy. Względna bliskość oraz podobna kultura pracy sprawia, że kraj ten jest często obierany jako docelowy, kiedy idzie o lepszą pracę.

Dlaczego emigrujemy w poszukiwaniu lepszej pracy?

Jednym z najważniejszych czynników i powodów dla których decydujemy się na emigrację zarobkową są oczywiście pieniądze. Nasi zachodni sąsiedzi proponują nam znacznie wyższe stawki na analogicznych stanowiskach, co stanowi niemałą zachętę do podjęcia zatrudnienia. Współcześnie Polacy decydują się na pracę w Niemczech nie tylko na stanowiska sezonowych, ale też na pełnych etatach, nierzadko proponowanych przez międzynarodowe korporacje. Poza wysokimi zarobkami możemy liczyć tam na systemy premiowe, liczne benefity oraz możliwość korzystania z licznych szkoleń czy kursów, które znacząco poprawią naszą sytuację na rynku pracy. Praca za granicą to również szansa na podniesienie naszego komfortu życiowego – wyższe zarobki przełożą się na możliwość realizowania marzeń czy pragnień, podróżowania, wykorzystywania dóbr kultury. 

Pamiętaj o rozliczeniu podatku za pracę za granicą!

Kiedy niezbędne jest rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce? Jest to obowiązkowe, kiedy uzyskiwaliśmy dochody zarówno na terenie Polski, jak i Niemiec. W takim przypadku konieczne jest wypełnienie pit-36 z załącznikiem ZG. Pamiętajmy o tym, że taka deklaracja musi być poprawnie wypełniona, aby możliwe było uzyskanie zwrotu z podatku. Jeśli nie czujemy się pewni w kwestiach podatkowych możemy zwrócić się o pomoc do biura podatkowego specjalizującego się w kwestiach pracy międzynarodowej. 

Comments are closed.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/