Kask jeździecki jest najważniejszym elementem stroju każdego jeźdźca, zarówno profesjonalisty, jak i osoby zaczynającej swoją przygodę z tym pięknym sportem. Nakrycie głowy ma chronić część ciała najbardziej narażoną na uszkodzenia na skutek upadków, dlatego podczas jego kupna lepiej nie zdawać się na przypadek. Czym charakteryzuje się dobry kask polecany miłośnikom jeździectwa? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdź!

Solidny kask jeździecki 

Kask jeździecki powinien być wykonany z lekkiego, a jednocześnie twardego materiału. Większość producentów do produkcji wysokiej klasy nakryć głowy używa poliwęglanu. Skorupa wykonana z tego materiału pod wpływem silnego uderzenia pęka, przyjmując na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie uszkodzeniu ulega jedynie kask, nie czaszka. Każdy sportowiec powinien pamiętać o tym, że nawet nieznaczne naruszenie konstrukcji kasku oznacza konieczność jego wymiany.

Wnętrze kasków wyściełane jest miękkimi gąbkami amortyzującymi wstrząsy oraz wchłaniającymi pot. Gąbki są wymienne i można prać je w pralce. Podczas wybierania konkretnego modelu zwróć uwagę również na zastosowane systemy wentylacji. Specjalnie zaprojektowane wywietrzniki znacząco podniosą komfort podczas jazdy w upalne dni.

Rozmiar

Kaski jeździeckie, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach, S-L. Aby nakrycie dobrze spełniało swoją rolę, należy starannie dopasować go do swojego obwodu głowy. Zwiększyć stabilność kasku pomagają również pokrętła regulacyjne.

Certyfikaty

Najlepszym potwierdzeniem jakości kasku jeździeckiego jest certyfikat jakości. Renomowani producenci oferują klientom wyłącznie produkty spełniające rygorystyczne normy CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.

Comments are closed.