Wygodny i funkcjonalny leżak na taras to jeden z najchętniej wybieranych mebli ogrodowych. Współcześnie producenci proponują nam meble tworzone z wysokiej jakości materiałów, które zabezpieczone są przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jaki leżak na taras okaże się strzałem w dziesiątkę? Jak zaprojektować naszą strefę wypoczynkową, aby korzystała z niej cała rodzina?

Leżak na taras – wybieramy odpowiedni model

Szukając nowoczesnych i trwałych mebli na taras zazwyczaj zwracamy uwagę na ich wygląd, kolor, znacznie mniej uwagi przykuwając do materiałów. Wybierając leżak na taras zwróćmy uwagę na meble technorattanowe – nowoczesne komplety technorattanowe zachwycą nas kolorami, ciekawym designem oraz funkcjonalnością. 

Leżak na taras to mebel wybierany z dużą chęcią – pozwala on na wygodne czytanie, opalanie się, ale również na drzemanie w cieniu parasola. Leżak na taras to idealny mebel zarówno na niewielkie taras, jak i do ogrodu czy nad brzeg basenu. Leżak na taras z technorattanu to mebel osadzony na aluminiowym, malowanym proszkowo stelażu, który zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem. Dzięki niskiej wadze aluminium możemy mieć pewność, że podnoszenie czy przenoszenie mebla z miejsca na miejsce nie sprawi problemu. 

Wierzch mebla tworzony jest z technorattanowej plecionki. Technorattan jest materiałem syntetycznym, który nie odkształca się, jest zabezpieczony na wnikanie wilgoci czy brudu, świetnie sprawdza się w naszych warunkach atmosferycznych. 

Jak chronić leżak na taras poza sezonem?

W okresie jesieni i zimy warto zadbać o to, aby nasz leżak na taras był odpowiednio zabezpieczony przed osiadaniem kurzu czy brudu. Najlepsze rozwiązanie to pokrowce ogrodowe, dedykowane dla konkretnych mebli. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, nie przecierają się, nie są podatne na uszkodzenia. 

Comments are closed.