Jeszcze kilkanaście lat temu większość inwestorów stojących przed wyzwaniem wyboru okien do mieszkań lub domów jednorodzinnych bez większego zastanowienia decydowała się na ramy PCV. Dzisiaj popularne tworzywo coraz częściej zastępowane jest naturalnym drewnem – surowcem, który wcześniej został wyparty właśnie przez wytrzymałe PCV. Dlaczego drewno w wielkim stylu wróciło do łask? Czy warto postawić właśnie na drewniane okna? Sprawdź!

Bliżej natury

Okna osadzone w drewnianych ramach harmonijnie wpisują się w trendy architektoniczne. Nieregularnie usłojone, naturalne akcenty sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i bardziej przytulne. Naturalny surowiec nie pasuje do surowej fasady budynku? Żaden problem – producenci nowoczesnych okien dają możliwość montażu ram pokrytych od zewnętrznej strony aluminium w dowolnie wybranym kolorze.

Drewniane okna Internorm w Warszawie – estetyka i jakość 

Walory okien drewnianych nie ograniczają się do zachwycającej estetyki. W parze z efektownym wzornictwem idzie w tym przypadku wysoka jakość. Liczne testy jednoznacznie potwierdzają, że szczelność drewnianych konstrukcji nie odbiega od standardu okien z tworzyw sztucznych czy aluminium. Co więcej, pod niektórymi względami drewno przewyższa produkowane fabrycznie materiały (surowiec wykazuje wyższą odporność na wysokie temperatury i promieniowanie UV). W przeciwieństwie do PCV, drewno pod wpływem długotrwałej ekspozycji na intensywne promienie słoneczne nie będzie odkształcało się i traciło swojej barwy.  Warto jednak pamiętać, że drewno wymaga regularnej impregnacji. Starannie pielęgnowane ramy dobrego producenta (na przykład okna Internorm dostępne w Warszawie) będą służyć przez długie lata.

Comments are closed.