Turcja od lat zachwyca wielu podróżników i turystów z całego świata. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić podróżując po tym wielokulturowym kraju są Pamukkale. Ten magiczny punkt na tureckiej mapie turystycznej zachwyca nie tylko swoją naturalną urodą, ale także i bogatą historią. Przyroda stworzyła tu unikalne wapienne tarasy, pokryte białym kamieniem i błękitne źródła, które obecnie są jednym z najbardziej znanych i spektakularnych przykładów tego zjawiska na świecie. Należy włożyć wiele wysiłku, aby dotrzeć boso na ich szczyt, jednak obecnie coraz więcej podróżników wybiera niekonwencjonalną formę zwiedzania tego miejsca, jaką jest lot balonem. Czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Niesamowity widok na cuda natury

Pamukkale z języka tureckiego oznacza dosłownie „bawełnianą twierdzę”. Nawiązuje to do białych, spiętrzonych niczym kłębki bawełny wapiennych tarasów, po których spływa woda termalna o właściwościach zdrowotnych. Natura ukształtowała je w wyniku gromadzenia się minerałów z gorących źródeł, a następnie osadzania się ich na kamiennych zboczach. Białe osady w otoczeniu błękitnej wody stanowią spektakularny kontrast, który wywiera ogromne wrażenie na turystach odwiedzających to miejsce. Przelot nad Pamukkale oferuje niepowtarzalną szansę ujrzenia pełnej panoramy tego miasta. Poza wspomnianymi tarasami, z lotu ptaka można również dostrzec starożytne ruiny Hierapolis i malownicze tureckie krajobrazy.

Magiczny wschód słońca

Najlepszą porą dnia na lot balonem jest bez wątpienia wschód słońca. Wówczas, kiedy balon unosi się nad miastem, pierwsze promienie wschodzącego nad Turcją słońca malują niebo różowymi i złotymi barwami. Widok ten zapiera dech w piersiach wszystkim turystom, którzy decydują się w ten sposób obejrzeć Pamukkale. Co ważne zespół balonowy kontrolując wysokość lotu, ma możliwość pokazać pasażerom tą piękną panoramę na różnych wysokościach, co dodaje niepowtarzalności całemu temu doświadczeniu.

Spokój i cisza

Przelot balonem gwarantuje nie tylko przepiękne widoki, ale i również niezwykłą atmosferę spokoju i ciszy. W przeciwieństwie do zgiełku panującego podczas pieszego zwiedzania, w powietrzu panuje całkowita cisza, zakłócana wyłącznie odgłosami natury. Daje to możliwość oderwania się od codziennego zgiełku, a także zatopienia się w pięknie tego niepowtarzalnego miejsca.

Okazuje się więc, że przelot balonem nad Pamukkale z uwagi na niepowtarzalne doznania, jakie towarzyszą temu niezwykłemu przeżyciu, jest wspaniałą formą zwiedzania Turcji. Śnieżnobiałe tarasy w otoczeniu gorących źródeł, połączone z widokiem na ruiny Hierapolis, Bazylikę Świętego Filipa i Plutonion tworzą widok i wspomnienia, które każdy odwiedzający to miejsce zachowa na zawsze w swojej pamięci. Można więc wskazać, że ta forma zwiedzania Pamukkale staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, mimo wygórowanych kosztów, wahających się między 100 a 200 euro w zależności od sezonu i długości trwania samego lotu.

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz zobacz wiecje