Nepal, wyjątkowy, majestatyczny, cudowna kultura, całkowicie inna niż europejska. Nic dziwnego, że do tego regionu ciągnie wielu turystów. Przepiękne Himalaje, które chętnie podziwiane są przez wiele osób, są marzeniem wielu miłośników wspinaczki kochających góry. Planujesz wyjazd? Sprawdź jak się przygotować!

Nepal w czasie COVID-19

Pamiętaj, że w czasie pandemii podróżowanie po świecie jest dość utrudnione. Przed każdym wyjazdem należy dokładnie sprawdzać obowiązujące wytyczne i zasady, jakie obecnie obowiązują w danym państwie.

Obecnie w Nepalu wprowadzona została tzw. warunkowa wiza, która wydawana jest turystom w pełni zaszczepionym na koronawirusa, przy czym osoba w pełni zaszczepioną jest ten, który przyjął dwie dawki szczepienia, a czas jaki upłynął od chwili przyjęcia 2 dawki to minimum 14 dni. Dopiero wtedy możesz wystąpić o przyznanie wizy wjazdowej. Posiadając taką wizę nie będziesz podlegał obowiązkowi kwarantanny. W innym wypadku nałożona zostanie na Ciebie kwarantanna.

Zadbaj o ubezpieczenie podróżne

Aby wjechać do Nepalu musisz posiadać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, a także szereg innych dokumentów, jak np. dokument potwierdzający rezerwację w hotelu, na co najmniej kilka pierwszych dni pobytu. W przypadku jeśli nie jesteś zaszczepiony rezerwacja ta musi objąć minimum 10 pierwszych dni.

Wybierając się do Nepalu, który jest krajem tak odmiennym kulturowo, warto zadbać o to, aby polisa obejmowała nie tylko ubezpieczenie zdrowotne. Dobrym rozwiązaniem jest polisa, która obejmowała będzie także NNW oraz OC. Świetnie, jeśli ubezpieczenie obejmie też ubezpieczenie bagażu.

Comments are closed.