Technologia blockchain nie może być już traktowana jako coś nieznanego i zupełnie obcego. Tym bardziej, że już od wielu lat, dzięki blockchain development na rynku dostępny jest Bitcoin oraz inne kryptowaluty. Niektórzy mają jednak pewne wątpliwości – czy wszystkie wirtualne monety są na pewno w pełni legalne? Warto bliżej przyjrzeć się tej właśnie kwestii.
Opodatkowanie dla coinów
Temat wydawać by się mógł skomplikowany, ale czy tak faktycznie jest – należy rozsądzić to już samodzielnie. Każda blockchain software development company np. 10Clouds, robi co może, aby zaoferować najwięcej jak się da. I tak faktycznie jest. Dowodem na to są kolejne wirtualne monety, jakie można otrzymać na rynku. Należy jednak wiedzieć, że nie ma jednoznacznej legislacji w zakresie statusu prawnego kryptowalut w Polsce. To są one legalne, czy też nie? Podpowiedzią może być fakt, że dokonano implementacji sposobu ich opodatkowania. Skoro takie działania zostały wprowadzone w życie, pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie wszystkie kryptowaluty są legalne i można dzięki nim dokonywać inwestycji, czerpiąc przy tym ogromne zyski.
Ograniczenia i obowiązki
Blockchain development company dba o to, aby można było zamówić m.in. blockchain application development. Można również zamówić kryptowaluty na całym świecie. Trzeba mieć jednak świadomość, że w pewnych miejscach można spotkać się z ograniczeniami, a niekiedy z obowiązkami. Jeżeli mowa o ograniczeniach, to warto wskazać na Indie. Tutaj żadna kryptowaluta nie jest uznawana za środek płatniczy. Tam również sprzedaż oraz ich kupno zostały zakazane. Lepiej więc nie popadać w konflikt z indyjskim systemem prawnym.
Z kolei, w Polsce obowiązuje indywidualne rozpoznanie odpowiednio obowiązku podatkowego. Wszystko bowiem zależne jest od tego, czego dokładnie górnik wirtualnych monet będzie dokonywał.
Coiny w Polsce
Temat podatków w Polsce nie jest zbyt lubiany, ale blockchain software development sprawił, że trzeba było obydwa tematy ze sobą powiązać. Musiało to nastąpić prędzej, czy później. Współcześnie obowiązujące przepisy prawa podatkowe określają, że kryptowaluty to te środki płatnicze, które nie są:
-
- “prawnym środkiem płatniczym emitowanym przez NBP, zagraniczne banki centralne lub inne organy administracji publicznej,
- międzynarodową jednostką rozrachunkową ustanowioną przez organizację międzynarodową i akceptowaną przez poszczególne kraje należące do tej organizacji lub z nią współpracujące…”.
Comments are closed.