Dobrze zrobiony manicure hybrydowy to idealne paznokcie aż na kilka tygodni. Warto zdecydować się na tę stylizację, jeśli brakuje czasu lub wyjeżdża się na dłuższy okres. Niestety w salonie za hybrydę trzeba sporo zapłacić. Czy da się jej nauczyć i można zacząć robić ją samemu w domu?

Zestaw do hybryd i lampa

Trzeba pamiętać, że do wykonywania manicure hybrydowego trzeba mieć specjalny zestaw produktów — tzw. zestaw do hybryd: cleaner, baza do paznokci, lakier hybrydowy i top nawierzchniowy.

Należy także zaopatrzyć się w lampę UV lub LED, pilniczki i polerkę. Lampa do utrwalania hybryd jest wydatkiem jednorazowym i będzie służyć kilka lat. Pilniczki i polerki można nabyć taniej choćby w internecie.

Lakiery hybrydowe są niestety droższe, niż te zwykłe. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę to, że hybryda utrzymuje się na paznokciach kilka razy dłużej, niż zwykły lakier, to okaże się, że buteleczka z hybrydą wcale nie jest aż taka droga.

Kilka etapów pracy

Nakładanie hybrydy zachodzi w kilku etapach. W każdym z nich są potrzebne nowe umiejętności. Także należy nauczyć się np. delikatnego zmatawiania paznokcia, ładnego formowania płytki, czy umiejętnego nakładania lakieru.

Przy hybrydzie należy pamiętać, który produkt utrwalamy w lampie, a który nie. Także należy mądrze zorganizować sobie miejsce pracy, by mieć wszystko pod ręką.

Trzeba też zadbać o to, by produkty były odpowiednio opisane, aby nie pomylić buteleczek. Dodatkowo należy pilnować, by paznokcie były utrwalane w lampie odpowiednią ilość czasu.

Cierpliwość — w to także należy się zaopatrzyć

Nauczenie się nakładania hybrydy wymaga czasu. Po prostu cały proces wymaga wyrobienia pewnym zdolności manualnych, zapoznania się z tym, jak się pracuje z poszczególnymi produktami oraz nauczenia się pewnego rytmu — czyli kolejności i czasu trwania każdego z etapów.

Całą tę pracę z pewnością wynagrodzi satysfakcja z osiągania coraz ładniejszych paznokci. Przedłużająca baza do paznokci jest trudniejsza w pracy, niż ta zwykła. Kiedy już ją opanuje, to zyskuje się dodatkowe możliwości stylizacji paznokci.

Jak nie zniszczyć swoich paznokci?

Nieumiejętnie nałożona hybryda może skończyć się trwałym uszkodzeniem paznokci. Trzeba szczególnie uważać przy matowieniu paznokci, by zanadto ich nie spiłować.

Usuwanie skórek należy robić przy pomocy drewnianego patyczka, a nie — metalowego kopytka. To ostatnie nieumiejętnie użyte może potencjalnie uszkodzić macierz paznokcia i zniekształcić go na stałe.

Ściąganie hybrydy to kolejny etap, kiedy szczególnie trzeba uważać, by nie zrobić sobie krzywdy. Zanim się zacznie przygodę z hybrydą na stałe, należy najpierw nabrać wiedzy i umiejętności. Bo choć baza do paznokci to produkt mający za cel chronić płytkę paznokcia, jednak nie uchroni ona paznokcia przed każdym nieumiejętnym traktowaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do paznokci.

Comments are closed.

zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz