Nie jest tajemnicą, że wśród miłośników jednośladów rowery marki Merida cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto jednak zauważyć, że na ich dobrą renomę wpływ ma nie tylko sama sztuka produkcji rowerów, ale też dostępne dla nich akcesoria. Jednym z nich jest dobrze znana rowerzystom lampka o mocy świetlnej aż 1200 lm.

Mocne światło = maksimum bezpieczeństwa

Lampka rowerowa, o której tu mowa, to bardzo ciekawe akcesorium, które dzięki tak dużemu strumieniowi świetlnemu, może z łatwością rozświetlić całą szerokość drogi. Co ważne, odpowiednie ukierunkowanie światła nie powinno przeszkadzać kierowcom, którzy jadą z przeciwnej strony. Poruszający się po trudnym terenie górski rower Merida, będzie dzięki temu skutecznie oświetlony.

Warto też zauważyć, że wspomniane oświetlenie jest wyposażone w potężną (a jakże!) baterię o pojemności aż 8000 mAh. Dzięki niej może ono świecić aż przez 12 godzin, a więc wystarczająco długo, by móc bezpiecznie poruszać się przez całą noc. Mało tego! Duża bateria podłączona została do dwóch gniazd USB, co w praktyce oznacza możliwość wykorzystania jej w roli powerbanku.

Szybkie ładowanie

Zaletą oświetlenia jest jego pełna niezależność od układu napędowego roweru Merida. Lampka wyposażona jest w złącze USB, za pomocą którego jej akumulator może zostać dość szybko naładowany (od 4 do 6 godzin). Akcesorium to sprawdzi się np. wówczas, gdy rower Merida ma być wykorzystywany do codziennego przemieszczania się pomiędzy schroniskami.

Należy pamiętać, że oświetlenie do roweru Merida korzysta z własnego źródła zasilania. Ma to istotny wpływ na komfort jazdy jednośladem. Brak konieczności podłączenia dynama znacząco obniża opór w trakcie jazdy. Z kolei własne zasilanie nie ogranicza zasięgu jazdy rowerów elektrycznych, w przypadku których całość mocy może być ukierunkowana na pracę systemu trakcyjnego.

Wygodne mocowanie

Zaletą systemu oświetleniowego jest jego prosty montaż. Co ważne, jest on w pełni kompatybilny z rowerami Merida, dzięki czemu stabilne umocowanie oświetlenia zajmuje jedynie kilka chwil. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby można było do niego podłączyć alternatywne odbiorniki prądu, takie jak smartfon lub odtwarzacz mp3.

Sygnowane przez Meridę akcesoria rowerowe to gwarancja efektywnego i skutecznego współdziałania jednośladu z wybranym akcesorium. Dzięki temu jazda na Meridzie jest wygodna, komfortowa i przede wszystkim maksymalnie bezpieczna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rower merida.

Comments are closed.