Jak w prosty sposób zmienić zwykły posiłek w wyjątkowe danie? Pomoże w tym patelnia grillowa, która bez względu na porę roku umożliwi przygotowywanie smacznych i chrupiących dań jak z grilla. Jak projektowane są patelnie tego typu? Czy posiadają one dodatkowe powłoki, pozwalające na wygodniejsze smażenie i czyszczenie?

Patelnia grillowa dla amatorów i profesjonalistów w kuchni!

Wyjątkowy smak grillowanych potraw kojarzy nam się przede wszystkim z latem. Obecnie możemy podawać takie przysmaki naszym bliskim bez względu na porę roku. Patelnia grillowa umożliwi grillowanie ryb, mięs czy warzyw kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Nowoczesna patelnia zaprojektowana jest z myślą o wygodzie użytkowników, jak również o bezpieczeństwie podczas smażenia. Uwagę zwraca dno patelni – projektanci zaproponowali głębokie rowki, które pozwalają na swobodne ściekanie nadmiaru tłuszczu i izolowanie go od potraw. W ten sposób znacząco zmniejszana jest kaloryczność podawanych potraw. Niewielki lejek umiejscowiony na rancie patelni pozwoli na odprowadzanie nadmiaru tłuszczu. Wiele uwagi poświęca się również rączce patelni – może być ona wykonana z naturalnego drewna lub też z materiałów syntetycznych. Rączka taka jest profilowana, przez co podnoszenie czy przenoszenie naczynia nie sprawia problemów. 

Patelnia grillowa i dodatkowe powłoki

Atutem nowoczesnych patelni grillowanych są bez wątpienia nowoczesne powłoki teflonowe, ceramiczne i tytanowe. Powłoki minimalizują ryzyko przypalenia przygotowywanych potraw, sprawiają, że nie przywierają one do dna. Dzięki powłokom możliwe jest również równomierne rozgrzewanie dna patelni, co przekłada się na szybsze smażenie. Powłoki tytanowe znacząco podnoszą odporność patelni na uszkodzenia czy ścieranie. Patelnia grillowa z powłokami jest znacznie prostsza w czyszczeniu po zakończonym smażeniu.  

Comments are closed.