Oficerki jeździeckie to element ubioru jeźdźca, bez którego trudno wyobrazić sobie wielogodzinny trening. Obecnie topowi producenci proponują szeroki wybór tego typu obuwia, co pozwala na wybranie produktu dopasowanego do konkretnych potrzeb. Oficerki jeździeckie zapewniają komfort i większe bezpieczeństwo dla stóp, kostek i stawów podczas jazdy konnej. Jak wybrać idealny model?

Jak wybierać oficerki jeździeckie?

Oficerki jeździeckie wykorzystywane są zarówno podczas treningów na padoku, w czasie jazdy w terenie, jak i podczas konkursów. Wielu jeźdźców nie wyobraża sobie codziennej jazdy bez tego elementu garderoby. Decydując się na oficerki jeździeckie, warto poświecić nieco czasu na poszukiwanie idealnej pary butów. Podczas przymierzania kolejnych modeli pamiętajmy, że ważna jest nie tylko długość wkładki wewnątrz buta, ale również wysokość i szerokość cholewki. Oficerki jeździeckie mierzy się w pozycji siedzącej – w ten sposób od razy zauważymy, czy cholewka nie jest za długa czy za wysoka. Bardzo ważnym zagadnieniem jest to, aby oficerki nie były zbyt ciasne, gdyż będzie to pogarszało krążenie krwi w nogach, powodowało drętwienie, skurcze.

Jak dbać o oficerki jeździeckie?

Oficerki jeździeckie to buty wykonane z naturalne, licowej skóry. Oznacza to, że konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja tego typu butów. Warto mieć na uwadze, że poświęcając odpowiednio dużo czasu zabiegom pielęgnacyjnym, możemy mieć pewność, że buty te wytrzymają kilka sezonów i będą prezentować się doskonale. Skóra licowa powinna być przede wszystkim regularnie czyszczona, kolejno zaś: pastowana i nawilżana. Dobrym rozwiązaniem okażą się klasyczne pasty, jak również dedykowane tłuszcze do skór. Intensywnie użytkowane oficerki jeździeckie powinny być konserwowane raz w tygodniu!

 

 

Comments are closed.